על מאבק השבת - ישראל חופשית 4/4/2016
תקציר: המצב הנוכחי נוצר טלאי על טלאי בעקבות פרצות בחוקים הקיימים, הענות לצרכים העולים מן השטח, מאזן כפייה כזה ואחר והסכמות מקומיות. המאמר מנסה לעשות סדר ולהציע כיוון לפיתרון.
למען פלורליזם יהודי - ישראל חופשית 24/2/2016
תקציר: יש הרבה דרכים להיות יהודי. עובדה. תשאלו אנשים האומרים על עצמם שהם יהודים, מה זה אומר עליהם, ותקבלו מגוון עצום של תשובות: דת, לאום, תרבות, מסורת, פולקלור, הומור, נרדפות, קבוצת השתייכות, הלכה, זיקה לתנ"ך, זיקה לארון הספרים, זיקה לעברית ועוד. עושר משמח? תלוי את מי שואלים. אבל המסורת היא פלורליסטית ומקבלת את הריבוי.
אז מותר לעלות להר הבית? - ישראל חופשית 15/10/2015
תקציר: באופן גורף, מאז חורבן בית המקדש נאסר באיסור הלכתי ליהודים לעלות אל הר הבית. האיסור נבע מן העובדה שכל מי שחי לאחר חורבן הבית הוא טמא מת, ולכן אסור לו להיכנס למקום שבו היה בית המקדש. מדוע אם כן מתעקשים יהודים לעלות אל ההר? זה מאוד מזכיר אופן התנהלות של מי שמכונים בתלמוד "בריונים" בתקופת סוף בית שני". אני כותבת על ימי הקנאים של בית שני שהובילו בקיצוניותם לחורבן הבית ולגלות, ומנסה להבין האם אפשר ללמוד מההיסטוריה על ימינו אנו
חופת הזכוכית: על מקומן של נשים בטקסים יהודיים - nrg 6/10/2014
תקציר: לימוד ההלכה מראה שגבולות החופש ההלכתיים מאפשרים הרבה יותר מקום לנשים ממה שמקובל לחשוב וממה שהציבור הדתי והחילוני כאחד מוכנים להעניק לנשים
שמיטה ישראלית - העוקץ 6/6/2014
תקציר: לשמיטה יש משמעויות עמוקות שהוזנחו שנים רבות – כלכלית, רוחנית ואקולוגית. כיום, מספר גורמים פועלים בו זמנית כדי לתרגם משמעויות אלה לכלכלה ולחברה בנות זמננו. יישומים אלה יכולים להיות מרחיקי לכת.
נישואים אזרחיים בישראל - פוליטיקאלי 8/1/2014
תקציר: מאמר בנושא נישואים אזרחיים ומהן האלטרנטיבות הקיימות לזוגות ישראלים. פורסם ב"פוליטיקאלי" עיתון הסטודנטים של בית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. גליון מס. 3 - 8/1/2014.
פרשנות לפרשת "וירא" - קול צופייך 19/10/2013
תקציר: עקידת יצחק בעקבות לוינס והרטמן. פרשנות לפרשת "וירא" שהתפרסמה בעיתון המקוון של תנועת הצופים הדתיים "קול צופייך"
דווקא כן להתחתן בספירת העומר - וואלה 10/4/2013
תקציר: ימי העומר הם הימים היפים ביותר לעריכת טקסים ומסיבות תחת כיפת השמיים. אני סבורה כי אפשר לוותר על מנהגי האבלות הנהוגים באותה תקופה ולערוך בה חופה
פסולים - 24 שעות, ידיעות אחרונות, 2/8/2011
תקציר: מכנים אותם שבע שמיניות. המדינה מגדירה אותם כפסולי חיתון. הסיבה: לאחד מבני הזוג יש סבתא שאינה יהודיה. סיפורם של אינה זיסקינד ופאבל קוגן משותף לאלפי יוצאי חבר העמים. בט"ו באב הם החליפו טבעות בחתונה פומבית של זוגות במצבם. "ברוסיה קראו לי "היהודייה", כאן קוראים לי "שבע שמיניות", זה הוגן?"
דרך אחרת לחופה - 4/4/2010 ynet
תקציר: ארגון "הוויה" (עם שורשים קיבוציים) מאפשר לזוגות בקיבוץ ובחוץ לוותר על חתונה בנוסח הרבנות, ולקדש את הזוגיות בדרך אישית הקרובה לאורח חייהם.
אם יש משמעות ליהודיותה של מדינת ישראל, היא נמצאת אצל לוינס - הארץ 31/12/2007
תקציר: מהו פשר העניין הגובר בכתביו של הפילוסוף היהודי-צרפתי עמנואל לוינס בקרב קוראי העברית? מדוע רבים מספרי  הגותו ומחקרו תרגמו לעברית? לדעתי, הסיבה היא התשובות המרתקות שמציע לוינס לשאלת הזהות היהודית ומחויבויותיה המוסריות של "מדינת היהודים".